Ratuj różańcem Polskę i świat

„Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje”.

Różaniec dla dzieci

W Fatimie i w Gietrzwałdzie Matka Boża objawiła się dzieciom. Prosiła, aby najpierw one odmawiały różaniec. Powtarzała tę prośbę wielokrotnie. Dzieci z Fatimy podjęły to wezwanie z podziwu godną gorliwością. Dwoje z nich zostało już ogłoszonych świętymi. Są dani za wzór wszystkim, ale w sposób szczególny dzieciom.

W Komunikacie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski na temat „Różańca do Granic” znajduje się również zachęta, aby do modlitwy różańcowej zaprosić dzieci. W związku z tym prosimy rodziców, duszpasterzy i katechetów o podjęcie szczególnych wysiłków, aby jak najwięcej dzieci wzięło udział we wspólnej modlitwie w sobotę, 7 października. W niektórych diecezjach zostały wyznaczone kościoły stacyjne, do których zaproszone są dzieci. Wiele parafii zaprosiło dzieci do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym w tym szczególnym dniu.

Modlimy się również o to, aby dzieci nie tylko przy okazji uroczystości odmawiały różaniec, lecz czyniły to codziennie. Warto więc zachęcić je do stworzenia pięcioosobowego zespołu, skupionego wokół jednej części różańca. Jest to tzw. „płatek róży”. Członkowie takiego maryjnego zespołu odmawiają codziennie dziesiątkę różańca, a ktoś z dorosłych wspiera ich w modlitwie, pomaga im rozważać tajemnice, a także troszczy się o zmiany tajemnic co miesiąc.

Rozważania różańcowe dla dzieci dostępne są w sekcji do pobrania. Link>>